Architektūra yra labai priklausoma nuo statybų ekonominio sektoriaus. Tai yra autoriaus teisių verslas arba savita simbolių, ženklų ir žymėjimo sistema, lengvai suprantama visame pasaulyje, taigi turi itin didelį tarptautinės sėkmės potencialą. Ši kūrybinių industrijų sritis apima veiklas, kurios skirtos gyvenamosios ar viešosios erdvės projektavimui ir kūrimui – tiek pastatų, tiek ir juos supančios aplinkos.

Su daugiau nei milijonu registruotų architektų Europoje ir pajamomis, 2012 m. duomenimis siekiančiomis 36 milijardus eurų per metus, architektūrinė veikla yra vienas reikšmingiausių verslų Europos kūrybos ekonomikoje.

Architektūros sektoriuje generuojama dvigubai daugiau pajamų nei kino ar video žaidimų srityse.

Ši sritis reikalauja aukšto kūrybingumo ir techninio išmanymo, o Europos architektai yra kvalifikuoti dirbti tiek besivystančiose, tiek brandžiose rinkose. Nuo 2000 m. Europos firmos yra laimėjusios prestižinę Pritzkerio architektūros premiją jau 8 kartus.

Aktyvių ir socialiai atsakingų lietuvių architektų potencialą atspindi jų dalyvavimas gausiuose vietiniuose ir tarptautiniuose architektūros konkursuose, apdovanojimai ir nominacijos bei kylančios visuomeninės iniciatyvos, keičiančios architektūros industrijų kryptis.