Kinas yra viena ryškiausių kūrybinių industrijų sričių, kurioje vyrauja kelios itin didelės įmonės, Europoje esančios tarptautinės bei klesti vidutinio dydžio kompanijos ar sėkmingi startuoliai. Garsiausios – tai Gaumont, Nordisk Film, Pathé, Wild Bunch, Zentropa ir Kinepolis.

Kino rinka Europoje įdarbina beveik       650 000 žmonių, o pelnas siekia daugiau nei  17 milijardų eurų per metus.

Ši darbo rinka itin palanki jaunimui – ją sėkmingai įsisavinę virš 400 000 jaunuolių. Manoma, kad filmų kūrimo darbe Europoje dalyvauja iki 36 000 autorių. Didžiausios pajamos (36,5%) gaunamos parduodant kino bilietus. 2012 m. ES buvo pagaminta beveik 1 300 filmų, dėl to ji laikoma pirmaujančiu kino pramonės regionu. Tačiau tais pačiais metais 17 iš 20 populiariausių filmų Europoje buvo pagaminti JAV

Kino rinką neigiamai paveikė skaitmenizacija bei naujos vartojimo tendencijos (įskaitant piratavimą). Tačiau nepaisant to, Europos kino pramonė nuolat auga, lyderiaujant Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Italijos kinematografijai.

Nacionalinio kino rinka Lietuvoje nėra didelė, tačiau Lietuva yra daugiausiai savo nacionalinius filmus žiūrinti šalis. Lietuvos kinas yra žinomas ir pripažįstamas tarptautinėje erdvėje. Lietuviški filmai dalyvauja prestižiniuose Kanų, Berlyno, Leipcigo, Amsterdamo ir kt. festivaliuose, kur dažnai pelno apdovanojimus bei specialius prizus.