Europos muzikos rinkoje 2012 metais dirbo beveik 1,2 milijono žmonių. Tai kompozitoriai, dainininkai, tekstų autoriai, muzikantai, prodiuseriai, garso operatoriai, įrašų studijų darbuotojai, vadybininkai, techniniai darbuotojai ir kt. Paskaičiuota, kad tais metais Europoje registruotų muzikantų, kompozitorių ir dainų tekstų autorių buvo daugiau nei 650 000.

Muzikos industrija generuoja daugiau nei 25 milijardus eurų per metus, o skaitmeninių muzikos įrašų pardavimai Europoje nuo 2009 iki 2013 m. išaugo 109%. 

Europiečiai išlieka vienais skaitlingiausių muzikos įrašų vartotojų. Gyvos muzikos ir įrašų rinkos veikia glaudžiai sąveikaudamos, o gyvas muzikos atlikimas (koncertai, festivaliai) pastaraisiais metais auga. Muzikos sektorius kitų kūrybinių industrijų kontekste išsiskiria itin aktyviomis naujų verslo modelių paieškomis ir jų įgyvendinimu. Ši industrija transformuojasi į globalų skaitmeninį verslą ir yra pagrįsta kultūrų įvairove. Europoje susitelkusios keturios didžiausios pasaulyje muzikos rinkos (Vokietija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija), dauguma svarbiausių muzikos kompanijų ir tūkstančiai nepriklausomų vienetų, investuojančių į naujausius kūrinius, kurie yra būtini muzikos įvairovei palaikyti.

Lietuva visuomet galėjo didžiuotis savo muzikine kultūra ir atlikėjais, Lietuvoje itin gausu koncertų, įvairių muzikinių renginių, festivalių. 2014 m. Lietuvoje buvo registruota virš 2000 muzikos kūrinių ir muzikos kūrinių teksto autorių bei leidėjų ir beveik 5000 atlikėjų, kurie per 2013 m. uždirbo beveik 2 milijonus eurų. Pastaruoju metu Lietuvos muzikos industrijoje daugėja kūrybinių iniciatyvų, jaunų talentingų kūrėjų ir atlikėjų, pretenduojančių tapti lygiaverčiais pasaulinės muzikos industrijos dalyviais.