Kultūrinis paveldas – tai mūsų visuomenės pėdsakai. Paveldo objektai yra pagrindiniai kultūrinio turizmo objektai visame pasaulyje. Kai kuriose šalyse šie objektai yra pagrindinis pajamų šaltinis. Paveldas daro įtaką ir atlikėjų bei vizualiesiems menams – tai paaiškinama kaip kultūros, kurioje subrendo konkretus kūrėjas, įtaka kūriniams ar pasirinktai jų išraiškos formai.

Svarbią dalį šiame sektoriuje sudaro muziejai, Europoje 2011 m. duomenimis sukuriantys virš 1 milijono darbo vietų ir generuojantys 7,7 milijardų eurų per metus.

Dėl muziejų paveldas tampa prieinamas visiems. Beje, septyni lankomiausi pasaulyje muziejai yra Europoje, čia lyderiaujant Paryžiui ir Londonui.

Žinoma, prie naujų laikų prisitaikantys muziejai nebėra senoviški bastionai – jie kūrybingai pritaiko inovatyvias technologijas, daugiau informuodami lankytojus, bendradarbiaudami su jais, eksperimentuodami ir plačiau supažindindami su savo kolekcijomis, praturtindami žiūrovo patirtį ir edukuodami. Taip pritraukiami milijonai žiūrovų ne tik iš pačios Europos, bet ir viso pasaulio.

Lietuvoje muziejai skirstomi į nacionalinius, respublikinius, savivaldybių, nevalstybinius ir žinybinius. Pagal šią priklausomybę jie skiriasi savo veikla ir pobūdžiu.