Šis kūrybinių industrijų sektorius yra didžiausias pagal samdomų darbuotojų kiekį, kurių 2011 m. Europoje buvo 1 234 338, o jie generavo beveik 32 milijardus eurų. Kitaip tariant, kas šeštas dirbantysis kūrybinių industrijų lauke dirba scenos menų srityje. Scenos menai taip pat atlieka svarbų vaidmenį pritraukiant žmones kultūrinio turizmo prasme. Pavyzdžiui, 9,2% turistų, apsilankę Jungtinėje karalystėje lankėsi teatre, miuzikle, operoje ar balete.

Pasak MTV paskelbtų reitingų, 5 iš 10 labiausiai lankomų tarptautinių festivalių vyksta Europoje. Neatsilieka ir operos, teatro ir baleto gerbėjai. Užtenka tik pasakyti tokius vardus kaip La Scala Milane, Karališkoji opera Londone, Staatsoper Vienoje. Būtent Europoje glaudžiasi žinomiausi ir garsiausi baleto ir operos namai.

Iš Lietuvoje plėtojamų scenos menų vienas ryškiausių yra teatras. Vos peržengęs savo šimtmečio istorijos slenkstį jis jau yra tapęs reikšminga, pripažinta ir įvertinta pasaulinės scenos dalimi.

Lietuvių kuriami spektakliai yra nuolat kviečiami į įvairių gastrolių turus bei nepailstamai traukiami į pačių solidžiausių tarptautinių teatro festivalių programas. Galima drąsiai teigti, kad pasaulis yra atradęs lietuvių teatrą.