Įdarbinęs daugiau nei 1 milijoną žmonių Europos Sąjungos vaizduojamųjų menų KKI sektorius generuoja apie ketvirtadalį visos kūrybinės ekonomikos kuriamos vertės. Kitaip tariant, vizualiųjų menų sektorius sukuria didžiausią apyvartą per metus iš visų KKI sektorių.

Meno kūrinių pardavimai, galerijos ir aukcionai įdarbina 330 000 asmenų ir kuria 15 milijardų eurų vertės rinką – todėl Europa valdo 34% globalios meno rinkos ir yra stipriausias žaidėjas lenkdama Kiniją (30%) ir JAV (29%).

Tiesa, geografinė pardavimų sklaida kinta: dabar akys krypsta ir į Azijos bei Lotynų Amerikos vartotojus.

Pačioje Europoje dominuoja Didžioji Britanija (65% ES rinkos), po jos seka Prancūzija (17%) ir Vokietija (5%). Todėl čia svarbiausi įvykiai vyksta Londone, į kurį krypsta ir auditorijos dėmesys.

Lietuvoje pirmoji privati galerija įsikūrė tik 1932 m. Kaune dailininko Neemijos Arbitblato, kuris tada gyveno Paryžiuje, iniciatyva. Nuo jos prasidėjo meno rinkos formavimasis. Po okupacijos laikotarpio ji pradėta gaivinti tik pastarąjį dvidešimtmetį, kai imti iš naujo megzti menininkų ir galerijų, galerijų ir pirkėjų, aukcionų ir kolekcionierių ryšiai.

Tačiau kol Lietuvos meno rinka vis dar yra vystymosi stadijoje, menininkai ir galerijos ieško savo vietos Europos ir pasaulio tinkluose.