Pasirodė pirmas pasaulinis kūrybinių ir kultūrinių industrijų žemėlapis

Paryžiuje pasirodė pirmasis pasaulinis kūrybinių ir kultūrinių industrijų žemėlapis „Cultural Times – The First Global Map of Cultural and Creative Industries“, kurį CISAC (The International Confederation of Authors and Composers Societies) užsakymu parengė ir išleido EY (sen. Ernst & Young).

Šis tyrimas buvo paruoštas apklausus 150 kūrybinių ir kultūrinių industrijų lauke dirbančių ekspertų iš viso pasaulio, siekiant įsigilinti į šios srities vaidmenį pasaulio ekonomikoje bei išsiaiškinti, kaip ir kokiu mąstu šis sektorius gali prisidėti prie pasaulio ekonomikos augimo.

Tai ne tik išsami kūrybinių ir kultūrinių industrijų įvairovės ir potencialo apžvalga, pristatanti šio sektoriaus situaciją įvairiuose žemynuose. Tyrimu siekiama ne tik pristatyti kūrybines ir kultūrines industrijas, tačiau ir atkreipti pasaulio politikų dėmesį į šio sektoriaus problematiką. Šiame sektoriuje dirba beveik 30 milijonų žmonių, kurie generuoja 3% viso pasaulio bendrojo vidaus produkto, tačiau dalis kūrėjų vis dar susiduria su autorinių teisių pažeidimais bei nepalankia įstatymine baze, ribojančia jų veiklą. Nepaisant įvairių problemų kūrybinių industrijų sektorius, kurio didžiąją dalį sudaro jaunimas, nuolat auga ir plečiasi, ženkliai prisidėdamas prie pasaulio ekonomikos stiprinimo.


„Cultural Times – The First Global Map of Cultural and Creative Industries“


Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija
2015-12-10