„Fund Finder“ - gidas ieškantiems naujų finansavimo galimybių

„Fund Finder. Guide to funding opportunities for arts and culture in Europe, beyond Creative Europe“ tai gidas, kuris supažindins su įvairiomis meną ir kultūra finansuojančiomis programomis ir fondais visoje Europoje.

2014-tais metais pradėjusi veikti „Creative Europe“ šiuo metu yra pagrindinė Europos Komisijos valdoma programa, remianti kultūrinius projektus Europoje, tačiau yra ir daugiau programų, kuriomis galima pasinaudoti ieškant finansavimo. Dalis jų remia kompleksinius projektus, kuriuose kultūra yra vienas iš sudėtinių komponentų o tai atveria dar daugiau galimybių. Europoje kultūros sektorius vis nukenčia dėl menko finansavimo ir bando spręsti problemą lokaliu mastu, tačiau pažvelgus į visą situaciją plačiau ir laiku gavus prieigą prie naudingos informacijos, viskas nebeatrodo taip niūru. Šis gidas buvo sukurtas tam, kad būtų lengviau rasti sau palankiausią finansavimo programą ir spėti ja pasinaudoti laiku.

IETM - „International network for contemporary performing arts“ parengė šį gidą kaip naudingą įrankį turėdami du pagrindinius tikslus:

- plačiau pažvelgti į visas ES finansuojamas rėmimo programas, ieškant būdų, kaip būtų galima įtraukti kultūros sektorių į programas, kurios tiesiogiai nėra susietos su šiuo lauku,
- surinkti ir pateikti informaciją apie privačias ir valstybines kultūros projektus remiančias programas regioniniu, valstybiniu ir tarptautiniu mastu.

Programos aprašytos glaustai ir aiškiai, o prie kiekvienos iš jų yra pateiktos nuorodos, nukreipiančios į platesnius jų aprašymus. Stengtasi pateikti kuo daugiau informacijos apie finansavimo galimybes, fondus ir programas, tačiau norintiems atlikti dar išsamesnę paiešką gido rengėjai pateikė nuorodas į įvairias duomenų bazes, kuriomis taipogi galima naudotis ieškant finansinių resursų.„Fund Finder. Guide to funding opportunities for arts and culture in Europe, beyond Creative Europe“