Išrinktas Lietuvos atstovas konkurse „Kūrybinio verslo taurė“!

Birželio 10 d. Dizaino inovacijų centre vykusiame posėdyje komisija išrinko nacionalinio konkurso nugalėtoją, kuris atstovaus Lietuvą tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ finale Kopenhagoje. Juo tapo platforma „Showaround“, keičianti keliavimo kultūrą pasaulyje!.

Šiais metais Lietuva jau trečią kartą dalyvauja tarptautiniame konkurse „Kūrybinio verslo taurė” (ang. „Creative Business Cup”). Kūrybinių industrijų antreprenerių pasaulio čempionatu vadinamas renginys lapkričio 20 - 21 dienomis vyks Danijos sostinėje Kopenhagoje. Šiais metais tarptautinio konkurso šalių dalyvių skaičius išaugo net iki 65, tad laukia tikrai įdomus renginys.

Kūrybinės industrijos apima labai įvairias sritis, o dalyvaujančios tarptautiniame konkurse šalys pristato skirtingas verslo idėjas, produktus ar paslaugas. Čia pat gali būti demonstruojamas mažiausias pasaulyje spausdintuvas, planšetė akliesiems ar pasakojama apie įkurtą tinklalapį būrimui iš kavos tirščių. Tokius itin skirtingus projektus vertina kompetentinga komisija, tarp kurios narių pasaulinių kompanijų, tokių kaip „Microsoft“, „Lego“, IKEA ar „Google“ atstovai.

Nacionalinio konkurso komisija, sudaryta iš LR Kultūros ministerijos, Lietuvos marketingo asociacijos, „Versli Lietuva“ ir konkursą Lietuvoje organizuojančios Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos atstovų, įvertino paraiškas ir po dviejų etapų paskelbė nugalėtoją.

Nacionalinio konkurso laimėtoju tapo „Showaround“ - tai kelionės įpročius keičiantis projektas, suteikiantis galimybę keliaujant po pasaulį turėti draugą kiekviename mieste. Lietuvių sukurta platforma veikia dar tik metus, tačiau joje jau užsiregistravo beveik 30 000 žmonių, galinčių supažindinti keliautojus su savo miestu. Tapti „vietiniu“ yra visai nesunku, užsiregistruoti galima „Showaround“ svetainėje užpildžius trumpą anketą apie save, kurią vėliau galės matyti visi keliaujantys ir ieškantys sau kompanijos.  Ši platforma ne tik suteikia galimybę susirasti sau draugiją ir gerai praleisti laiką keliaujant, bet ir galimybę vietiniams papildomai užsidirbti. Daugiau informacijos galite rasti  www.showaround.com


Antrą ir trečią vietas pasidalino edukacinis mokslo ir meno projektas „Mėgintuvėlis“ bei inovatyvių ir unikalių gitarų linija „Lava Drops“.

„Mėgintuvėlis“ tai chemijos mokslų daktarės Renatos Česūnienės idėja, leidžianti vaikams susipažinti su chemijos mokslu jiems įdomia forma. „Mėgintuvėlio“ komanda jau sukūrė ir  išleido tris pasakų knygas, kuriose savo vietą rado ne tik įdomios istorijos bet ir begalė įvairių   eksperimentų, kuriuos galima atlikti tiek namie, tiek mokykloje su suaugusiojo žmogaus priežiūra. Kartu su knygele buvo sukurta ir mobilioji programėlė, kurioje galima su chemija ir jo stebuklais susipažinti žaidimo formatu. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti megintuvėlio svetainėje.

„Lava“ tai dizainerio Rapolio Gražio sukurta gitarų seriją. Šie intrumentai - puikus dizaino ir muzikos junginys, kurio gamyboje pasitelkiamos naujausios technologijos ir inovatyvūs sprendimai. Iš vientiso medžio masyvo rankomis gaminamos gitaros, kurių sukurti jau trys modeliai, yra daug lengvesnės nei įprastai. Gitarų gamyboje panaudotos technologijos bei dizaino sprendimai atvėrė naujas mikrotonalinio garso išgavimo galimybes. Pasaulinėse muzikos bei inžinerijos parodose pristatytos „Lava“ gitaros susilaukė profesionalių muzikantų dėmesio, būtent šiam sektoriui ir yra kuriamas šis išskirtinis produktas. Plačiau apie „Lava“ gitaras galite skaityti projekto svetainėje.


Tarptautiniame kūrybinio verslo konkurse Lietuvai 2014 m. atstovavo dizaino studija „March”,  2015 m. šalį pristatė Ignas Survila su savo paspirtuku „Pigeon”, o šiais metais Lietuvą atstovausiantys „Showaround“ bandys nustebinti komisiją pristatydami naują kelionių kultūros modelį.


Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite:

Nacionalinio konkurso svetainėje

Nacionalinio konkurso Facebook paskyroje

Creative Business Cup svetainėje


Projektą dalinai finansuoja LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba   LTK_Logotipas500.pngNacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija

2016-06-13