UNESCO tyrimas: kultūra ir darnus miestų vystymasis

Šių metų spalio 18 dieną pasirodė naujas UNESCO parengtas tyrimas apie kultūros indėlį į darnų miestų vystymąsi. Ši studija smarkiai prisideda prie Jungtinių tautų programos „Agenda for Sustainable development 2030“, skirtos darnaus vystymosi problematikai, kurioje daug dėmesio skiriama kultūrai, kaip vienai iš svarbių prielaidų siekiant užtikrinti kokybišką išsilavinimą, ekonomikos augimą, formuojant darnaus vartojimo įpročius bei taikų ir įtraukų sociumą.

Vienu iš pagrindinių įššūkių siekiant darnaus miestų vystymosi tampa kokybiško miesto gyvenimo užtikrinimas, tampriai susijęs su urbanistinio identiteto apsauga, lokalių istorinio kultūrinio palikimo ir šiuolaikinių kultūros apraiškų vertinimu bei naujų kūrybinių apraiškų skatinimu.  

Laikui bėgant pasaulyje vis labiau plinta miestų kultūra, o tai skatina visuomenės kaitą bei naujų kultūrinių darinių formavimąsi. Kultūra visada buvo neatsiejama miestų dalis, be jos miestas neturi savo identiteto. Būtent kultūra suteikia miestui patrauklumo, išskirtinumo bei skatina darną. Šioje studijoje analizuojamas kultūros vaidmuo miestų plėtroje, siekiant suprasti, kaip kultūra prisideda prie urbanistinių zonų vystymosi visame pasaulyje ir kaip ji gali pakeisti miestų ateitį. Į šiuos klausimus bei daugybę kitų bando atsakyti gausi komanda, dirbusi prie šio tyrimo ir atlikusi daugybę atvejo studijų visame pasaulyje.


Pasaulinė ataskaita apie kultūros indėlį į darnų miestų vystymąsi „Culture: Urban Future“.


unesco_1.jpg


Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija
2016-10-21