Europos festivalių asociacija skelbia projekto „EFFE Label“ paraiškų priėmimą festivaliams

„Europe for Festivals, Festivals for Europe“ (EFFE) – tai Europos Sąjungos remiamas Europos festivalių asociacijos (EFA) projektas. Projektas „EFFE Label“ – puiki galimybė festivaliams pelnyti tarptautinį pripažinimą! EFA su partneriais visoje Europoje siekia suburti Senojo žemyno festivalius ir pristatyti turtingą Europos festivalių kultūrą visam pasauliui. Pirmasis „EFFE Label“ projektas ir jo surengti apdovanojimai vyko 2015–2016 metais. Ši iniciatyva subūrė 761 festivalį iš 31 šalies. Visi projekte dalyvaujantys festivaliai varžėsi dėl 12 prizų, kurie buvo skirti inovatyviausiems ir tendencijas kuriantiems Europos festivaliams.

Nuo gruodžio 5 d. iki vasario 17 d. festivalių rengėjai gali teikti paraiškas projekto „EFFE Label“ 2017–2018 m. etapui. Festivalių paraiškas Europos ekspertai vertins remdamiesi trimis pagrindiniais vertinimo kriterijais: menine kokybe, inovatyvumu bei festivalio gebėjimu įtraukti vietos bendruomenę ir kartu sudominti Europą bei pasaulį. Atrinktus festivalius vertins įvairioms su festivalių veikla susijusioms sritims atstovaujančių ekspertų sudaryta tarptautinė komisija. Geriausiems, naujas tendencijas brėžiantiems festivaliams bus skirti projekto apdovanojimai.

Atrinktieji festivaliai galės prisistatyti greta stipriausiųjų – jiems bus suteikta paskyra projekto EFFE internetiniame puslapyje. Taip pat jie turės galimybę bendrauti su kitų festivalių komandomis interaktyviojoje platformoje „EFFE professional Community“. Į šį projektą patekę festivaliai taps EFFE tarptautinės žiniasklaidos kampanijos dalimi, o tai suteikia puikią galimybę pristatyti savo rengiamą festivalį visame pasaulyje!

Paraiškos priimamos iki 2017 m. vasario 17 dienos. Paraiškas galite teikti užsiregistruodami EFFE profesionalų bendruomenėje (registracija bendruomenėje nieko nekainuoja). Užsiregistravę EFFE puslapyje, galite užpildyti 2017–2018 m. „EFFE Label“ paraišką (paraiškos teikimas kainuoja 80 EUR; mokestis yra vienkartinis). Visi pateikę projekto „EFFE Label“ paraiškas festivalių rengėjai tampa pretendentais į 2017–2018 m. EFFE apdovanojimus.

Dauguma šiame projekte dalyvaujančių šalių turi kontaktinę EFFE atstovaujančią įstaigą, kuri atsakinga už informacijos apie vykstantį projektą sklaidą. Ji taip pat suburia nacionalinę komisiją, kuri vertina, ar teikiantys paraiškas festivaliai atitinka pagrindinius atrankos kriterijus: 1) meninė kokybė ir inovatyvumas; 2) vietos bendruomenės įtrauktis; 3) gebėjimas patraukti Europos ir pasaulio susidomėjimą. Šias funkcijas Lietuvoje atlieka EFFE partneris – Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija.

Europos festivalių asociacija (European Festivals Association) – tai tarptautinė organizacija, vienijanti beveik 100 festivalių, nacionalines festivalių asociacijas bei kultūrinius tinklus iš 40 šalių. EFA inicijavo ir, remiama Europos Sąjungos, sukūrė patį išsamiausią Europoje festivalių gidą „Europe for Festivals, Festivals for Europe“, kuriame pateikti įdomiausi, inovatyviausi ir patraukliausi Europos festivaliai.

Daugiau informacijos:

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija

Roma Survilienė, roma@creativeindustries.lt, +370 61143543


EU_flag_initiative_EN-vect.png   EFALogo2015.jpg     EFFE_LOGO_RGB.jpgNacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos informacija

2016-12-05