Naujas kūrybiškumo ir verslumo ugdymo renginių sezonas

2018 m. pradžioje startavo ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamas projektas „Studentų ir dėstytojų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas plėtojant kultūros ir kūrybinių industrijų verslo idėjas Alytaus regione“ (projekto Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0035). Projektą kartu su 7 kartu su 7 Lietuvos aukštosiomis mokyklomis vykdo Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKKIA).

KKI yra laikomos viena veržliausių ir sparčiai augančių verslo sričių, pasižyminčių inovatyviais sprendimais, lankstumu prisitaikant prie ekonominių ir technologinių pokyčių bei socioekonominės aplinkos. KKI sektorius išsiskiria efektyviu išteklių panaudojimu, stipria įtaka socialinei sanglaudai, lanksčia ir modernia rinkodara, ekologiškų sprendimų taikymu, stipriomis sąsajomis su vietos bendruomenių ekonominiu ir socialiniu augimu, efektyvumu atgaivinant postindustrines teritorijas. Dėl to kūrybinės ekonomikos skatinimas yra perspektyvi ilgalaikė investicija į šalies ūkį.
Inicijuodama projektą NKKIA siekė kompensuoti trūkumą tų kompetencijų, kurių KKI specialistai negali įgyti nei studijuodami, nei dirbdami individualiai ar mažose įmonėse ir sukauptą patirtį naudodami siaurose vertės kūrimo grandinėse. Neformalus projekto mokymosi pobūdis leidžia kūrybiškai organizuoti mokymosi veiklas ir suteikti projekto dalyviams praktinę tarpdisciplininio ir tarpsektorinio patirtį ir potencialą, kurį atveria kultūros ir kūrybinės industrijos ir socialinis verslas.
Projekto pagrindą sudaro vientisas verlumo mokymų ciklas, integruojantis paskaitas apie verslą, kūrybines industrijas ir socialinį verslumą, praktinį patirtinį mokymąsi (learning by doing) tarpdisciplininėse komandose, nuotolinį darbą, susitikimus su verslininkais, profesionalų konsultacijas ir verslumo konkursą.
Pirmąjį 2018-ųjų pusmetį 105 Alytaus kolegijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus kolegijos ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai ir dėstytojai gyveno verslo startuolių rūpesčiais.
15 kūrybinių projekto dalyvių komandų generavo verslo idėjas, tyrinėjo būsimo verslo rinkos dalyvius, ieškojo galimų partnerysčių, piešė kliento portretą ir grynino kuriamos vertės pasiūlymą, mokėsi paskaičiuoti kaštus ir numatyti rizikas, pristatyti verslo planą ir įrodyti jo gyvybingumą. Po 4 mėnesius trukusio mokymų maratono konsultuojant verslo ir KKI profesionalams, verslumo konkuso finale kūrybinio verslo planus pristatė 7 kūrybinės komandos. Geriausiais buvo pripažinti verslo planai „Senelių darželis“, integruojantis vaikų užimtumo ir senjorų globos paslaugas (I vieta), „Sodink medį“ – socialinių ir gamtosauginių visuomenės poreikių tenkinimui skirtas projektas (II vieta), „Pabėgimų kambarys“ – mobilių edukacinių atrakcionų mokyklinio amžiaus vaikams kūrimo ir nuomos paslauga (III vieta).
Dalyvaudami projekte jo dalyviai ne tik mokėsi, tačiau ir sėmėsi patirties iš kūrybinių verslų praktikų, turėjo galimybę susipažinti su Alytaus regiono kurortinėmis vietovėmis ir čia įsikūrusiais verslais, pasimėgauti siūlomomis gerbūvio, sveikatos ir laisvalaikio paslaugomis Birštono „Eglės“ sanatorijoje, viešbutyje Europa Royal Druskininkai ir Alytaus r. įsikūrusiame nuotykių parke „Tarzanija“.

Pirmasis projekto mokymų ciklas baigėsi, o visa projekto komanda jau ruošiasi II mokymų ciklui, startuosiančiame 2019 m. vasario pradžioje ir labai kviečia išbandyti save kūrybinio verslo startuolių rolėje visų pakopų Alytaus ir Vilniaus kolegijų, Lietuvos muzikos ir teatro bei Dailės akademijų, Vilniaus Gedinimo technikos, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetų studentus ir dėstytojus.

2019 m. mokymų programos kalendorius (nurodytas preliminarus mokymų laikotarpis):
I. Mokymai „Verslas ir verslumas, teisinis reguliavimas, kūrybinė komanda“. Trakai, 1 d. (vasario 18–22).
II. Mokymai „Verslo aplinka, kultūros ir kūrybinės industrijos, socialinis verslumas, verslo idėjos generavimas“. Tarpinis (verslo idėjų) konkursas. Birštonas, 2 d. (kovo 4–9).
III. Nuotolinis darbas Slack.com platformoje „Verslo idėjos vystymas: prekė/paslauga, rinka, partneriai ir konkurentai, kliento profilis (kovo 11–31).
IV. Kūrybinė stovykla „Verslo idėjos vystymas: verslo modelis ir plėtros strategijos“. Druskininkai 2 d. (balandžio 1–13).
V. Nuotolinis darbas Slack.com platformoje „Verslo idėjos vystymas: veiklos, pajamos ir išlaidos, verslo planas“ (balandžio 15–30).
VI. Kūrybinė stovykla „Verslo idėjos vystymas: rinkodara, investicijos, verslo plano pristatymas“. Baigiamasis (verslo planų) konkursas. Alytus, 2 d. (gegužės 1–10).

Dalyvavimas šiame projekte tai:
NAUJOS ŽINIOS apie intelektinės nuosavybės teisę, verslo modelius, kultūros ir kūrybines industrijas, tarpsektorinį bendradarbiavimą, socialinį verslą, viešąjį kalbėjimą.
NEĮKAINOJAMA PATIRTIS kuriant verslo planą, ieškant kūrybinių ir meninių sprendimų, socialinės vertės, mokantis „parduoti“ savo idėjas, išbandant savo galimybių ribas ir potencialą.
NAUDINGOS IR ĮDOMIOS PAŽINTYS su įvairių sričių kolegomis – studentais ir dėstytojais, ir potencialiais partneriais – verslo atstovais.
DALYVIO PAŽYMĖJIMAS apie kvalifikacijos kėlimą verslumo mokymuose.
NEMOKAMA GALIMYBĖ mokytis ir bendrauti komfortiškoje aplinkoje gražiausiose Lietuvos kurortinėse vietovėse.

Registruokitės ir dalyvaukite: http://tiny.lt/fwgsmhe

Informacija pasiteiravimui: violeta@creativeindustries.lt

Sekite mus Facebook: https://www.facebook.com/kurybinesirkulturinesindustrijos/